28
leden
2022

Uzavření školy z nepředvídaných závažných org. důvodů

Kategorie: Škola

bylo odborem řízení regionálního školství MŠMT schváleno v souladu s § 24 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon), a to od 31.1. do 3.2.2022 včetně z důvodů nemocí pedagogických pracovníků školy a nařízených karanténních opatření (viz příloha).

Pro žáky bude tedy škola v období od 31.1. do 3.2. včetně uzavřena, proto také nebude možné vydávat žákům obědy, uzavřena zůstane také školní družina a škola nebude po tuto dobu z výše popsaných důvodů zajišťovat ani žádnou formu distanční výuky.

Obědy budou všem strávníkům naší školy do 3.2. odhlášeny automaticky.

Rodiče žáků do 10 let mají nárok na OČR z důvodu nepředvídané události. Tiskopis (žádost naleznete v příloze) vystavuje výhradně školské / dětské zařízení (škola) v případě jejich uzavření z nařízení příslušného orgánu z důvodu havárie, mimořádného opatření při epidemii nebo jiné nepředvídané události (více níže).

Zaměstnanec tímto tiskopisem uplatňuje nárok na výplatu ošetřovného. Žádost o ošetřovné podávají zaměstnanci u svého zaměstnavatele, který žádost po doplnění údajů předá spolu s podklady pro výplatu dávky příslušné OSSZ.

Tiskopis má dva díly. Druhý díl slouží pro situaci, kdy se vystřídají osoby, které pečují o dítě po dobu uzavření zařízení. Pokud nárok na ošetřovné uplatňuje pouze jedna pečující osoba, druhý díl se nepoužije.

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter