22
prosinec
2021

Projekt Paměti národa

Kategorie: Škola

V rámci projektu Příběhy našich sousedů proběhla v prosinci vernisáž informačních panelů a výstupů s názvem „To my chceme! O cestě Kopřivnice ke svobodě“, před novým Muzeem nákladních automobilů Tatra. Rozhovor s Petrem Boháčem vedly žákyně 9. ročníku Vanesa Juříčková a Nikol Harabišová.

V loňském školním roce se naše škola zapojila do projektu Paměti národa, jehož cílem bylo uskutečnit rozhovory s kopřivnickými pamětníky Sametové revoluce.

Výtvarného zpracování tématu se zhostila žákyně loňského 9. ročníku Natálie Sochová. Hlavním tématem rozhovoru byly okolnosti průběhu sametové revoluce v kopřivnici, generální stávka v Tatře, ale také osobní život Petra Boháče. Vlivem protiepidemických opatření proběhl nahrávaný rozhovor on-line formou a vernisáž výstupů byla odložena na nynější školní rok. V září naše škola obdržela v Praze na slavnostním setkání zapojených škol do projektů Paměti národa certifikát o účasti.

Příběhy našich sousedů Kopřivnice

Fotografie k článku

PN vystava Koprivnice pozvanka.jpg Nikol a vanesa.jpg IMG_20211209_161304.jpg IMG_20211209_150124.jpg slavnost-pozvanka_2021.jpg Urbankova.jpg Fotka z Prahy.jpg

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter