26
listopad
2021

Erasmus Days in pictures

Kategorie: Škola, Projekt: Jdeme dál

Loga

Již jste někdy slyšeli o výzvě Spaghetti Tower? Tato a mnoho dalších aktivit charakterizují Erasmus Days 2021 na naší základní škole Alšova, které se konaly 12. listopadu 2021.

 
Tato událost byla původně naplánována na 15. října, ale musela být bohužel přesunuta z důvodu pandemie Covid-19. Zúčastnili se žáci šestých až devátých tříd.
 
Aktivity byly organizovány v českém i anglickém jazyce. Součástí aktivity s mottem Jednota v rozmanitosti (Unity in diversity), byla krátká prezentace našich projektů Pohněme se a Jdeme dál, do kterých je škola v rámci programu Erasmus+ zapojena. Poté žáky čekala “Spaghetti Tower” challenge. Účastníci z každé třídy byli rozděleni do čtyř skupin s úkolem postavit za třicet minut co nejvyšší špagetovou věž s použitím pouze třiceti kusů špaget, marshmallows bonbonů, lepící pásky a nůžek.
 
Nejvyšší špagetová věž měřila 136 cm. Postavila ji skupina šesti žáků třídy 9.B v zastoupení - Jandová Karolína, Štecová Anna, Pokorný Šimon Alois, Kylhof Jan,  Juráková Anežka a Valášek Jakub.  
 
Další aktivity byly zaměřeny na geografii a obyvatelstvo Malty. Součástí byl pracovní list a prezentace pro 6. - 8. ročník, práce s anglickým textem a s mapou a procvičování gramatiky -  stupňování přídavných jmen.
 
Na naše současné projekty Pohněme se a Jdeme dál byla zaměřena informační tabule instalovaná v přízemí školy. Další tabule ve 2. patře informovala žáky o některých možnostech v rámci programu Erasmus+.
 
Všichni žáci byli odměněni drobnými promo-předměty, které nám zaslal DZS.
 
Za obsah  sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Fotografie k článku

image0 (3).jpeg image4.jpeg image0 (2).jpeg IMG_4177.jpg image3 - kopie.jpeg image1 (1) - kopie.jpeg image1 - kopie.jpeg IMG_4063 (1) - kopie - kopie.jpg IMG_4063 (1) - kopie - kopie.jpg

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter