11
září
2020

První školní den na ZŠ Alšova

Kategorie: Škola

V úterý 1. září 2020 byl v naší základní škole slavnostně zahájen nový školní rok. Ve školní třídě přivítal nové prvňáčky pan ředitel Mgr. Robin Pospěch spolu s ostatními z řad vedení školy a třídními učiteli Mgr. Petrou Hanzelkovou a Mgr. Ondřejem Červenkou.

Letošní zahájení bylo samozřejmě jiné. Z důvodu bezpečnosti byly pro účastníky z řad rodičů povinné roušky. Přes tato opatření zůstal tento den největším zážitkem především pro naše prvňáčky. Tento rok jich k nám nastoupilo celkem 26 do dvou tříd.

Letošní rok zpestřujeme výuku v obou třídách. V jedné třídě bude výuka s prvky CLILU. V druhé třídě bude výuka obohacena prvky zprostředkovaného učení na základě principů mezinárodně rozšířené metody FIE.

A co je vlastně CLIL? Jedná se o zkratku ze slov Content and Language Integrated Learning, což v překladu znamená integrovaná výuka. Zjedodušeně si CLIL můžeme představit jako propojení výuky anglického jazyka a vyučovaného předmětu.

Metoda FIE, tzv. Feuersteinova metoda, je zaměřena na rozvoj umění učit se. Rozvíjí schopnosti myšlení, verbálního vyjadřování a emoční inteligence, vytváření efektivních strategií řešení problému, učí děti hledat souvislosti a pracovat s chybou.

Našim prvňáčkům přejeme, aby se jim třídy staly radostným a podnětným prostředím, kam se budou těšit. Věříme, že v naší škole naleznou nové kamarády a že ve svých třídních učitelích získají oporu a dobré rádce.

Rodičům přejeme trpělivost a mnoho radostí s novým školákem.

Fotografie k článku

img_6506-1_optimized.jpg img_6520-1_optimized.jpg img_6524-1_optimized.jpg img_6529-edit-edit-1_optimized.jpg img_6532-1_optimized.jpg img_6545-1_optimized.jpg img_6566-edit-1_optimized-1.jpg

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter