20
únor
2020

Den otevřených dveří

Kategorie: Škola

Dne 20. 2. 2020 se na ZŠ Alšova uskuteční den otevřených dveří. Škola bude pro zájemce z řad rodičů, absolventů a přátel školy otevřena od 15.00 do 18.00, mimo to ale bude po celou dobu vyučování možné bez předchozího ohlášení nahlédnout i do výuky.

Podrobný program akce a plakát viz dále.

Prezentace aktivit ve výukových předmětech:

- anglický jazyk: ukázky výuky; 15.30 představení v angličtině pod vedením rodilého mluvčího; využití tabletů ve výuce

- německý jazyk: ukázka výuky; aktivity v němčině

- ICT: práce s programy Malování a Baltík; jednoduché programování

- fyzika: pokusy s elektrickým proudem; práce s Moodlem

- matematika: tvorba papírových modelů těles

- člověk a svět práce: stavění ze stavebnice Merkur; ukázka výrobků

a další…

V rámci DOD bude také otevřena keramická dílna, kde si zájemci budou moci vyzkoušet práci s hlínou. Ve třídách si budou rodiče moci prohlédnout výrobky žáků a výukové pomůcky. Představí se i klub deskových her a zábavné logiky.

Hudební doprovod zajistí členové pěveckého sboru a instrumentálního souboru, kteří ve vestibulu školy společně zazpívají a zahrají.  Drobné občerstvení bude připraveno ve cvičné kuchyňce. Po celou dobu DOD bude pro návštěvníky otevřen i školní bufet, který splňuje přísnou „pamlskovou“ vyhlášku a nabízí tak žákům školy zdravé občerstvení.

V 16.30 se uskuteční beseda s ředitelem školy týkající se zavedení výuky s prvky metody CLIL od školního roku 2020/2021 v jedné ze tříd 1. ročníku, srdečně zváni jsou tedy rodiče budoucích prvňáčků i s dětmi, které se mohou seznámit s prostředím školy. Metoda CLIL spočívá ve vhodném zapojení anglického jazyka do výuky mimo hodiny angličtiny hravou a nenásilnou formou.

Připravena bude prezentace programu Erasmus+ na naší škole a zájezdů do Velké Británie. Pro rodiče 8. a 9. ročníků budou zprostředkovány také informace o SŠ, oborech a přijímacím řízení.

Hosty DOD budou pracovníci Českého centra signálních zvířat sídlícího právě v Kopřivnici. V 15.00 a 16.00 proběhne přednáška o činnosti centra za účasti speciálně vycvičeného psa.

V tělocvičnách bude od 15.30 do 18.00 možnost podívat se na trénink kopřivnického atletického klubu a od 17.00 do 18.00 na trénink karate. Den před DOD, 19. 2., se od 13. 30 do 15.00 ve velké tělocvičně uskuteční přípravný turnaj žáků 4. a 5. ročníků v malé kopané.

Fotografie k článku

ZS Alsova_DOD.jpg

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter