Ukončení projektu Jazyky bez hranic v lednu 2020

Kategorie: Škola, Projekt: Jazyky bez hranic

Loga

Do projektu Jazyky bez hranic v rámci programu Erasmus+, který probíhal od 1. září 2018 do 31. ledna 2020, byli zapojeni tři učitelé ze ZŠ Alšova.

Cílem tohoto projektu bylo především další zkvalitnění výuky cizích jazyků, zlepšení jazykových kompetencí učitelů a prohloubení mezikulturního povědomí žáků školy.

Učitel němčiny Mgr. Karel Kočiš absolvoval v červenci 2019 dvoutýdenní jazykový a didakticko-metodický kurz v jazykové škole ActiLingua ve Vídni. Učitelka angličtiny Ing. Veronika Zvaríková se zúčastnila kurzu angličtiny, zaměřeného na metodiku a didaktiku, v jazykové škole CEC v irském Corku. Zde také absolvoval svůj dvoutýdenní jazykový kurz angličtiny Mgr. Jiří Štěpán jako zástupce vedení školy.

Na tento právě končící projekt navazuje projekt Pohněme se, opět za finanční podpory Evropské unie, který by měl být ukončen 31. ledna 2021.

Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.