15
květen
2019

Výměnný pobyt - Zwönitz v Kopřivnici

Kategorie: Škola

Od neděle 5. května do pátku 10. května u nás pobývali v rámci výměnného pobytu žáci a učitelé Matthes-Enderlein-Gymnasia z partnerského města Zwönitz. Opět po dvou letech. Žáci z naší deváté třídy svým hostům oplatili jejich pohostinnost z loňského roku.

V pondělí byli hosté přivítáni starostou na MÚ v Kopřivnici a ředitelem naší školy. Poté se seznámili ve Štramberku s historií a výrobou štramberských uší v cukrárně U Hezounů. Odpoledne si žáci společně zahráli bowling.

V následujících dnech, ač nám počasí nepřálo, jsme se vypravili na Pustevny (stezka Valaška, Radhošť), navštívili jsme Technické muzeum Tatra a vydali se do Velkého světa techniky a na Bolt Tower v Dolních Vítkovicích. O zbývající volný čas hostů se staraly rodiny našich žáků, u nichž byli němečtí studenti po celý týden ubytováni.

Závěrem bychom rádi poděkovali vedení školy za možnost tuto akci pořádat a městu Kopřivnice za finanční podporu, které se nám dostává.

Fotografie k článku

Pred skolou.jpg Stezka Valaska na Pustevnach.jpg Na vrcholu stezky Valaska.jpg Radhost.jpg Jedeme do Ostravy.jpg Na Bolt Tower.jpg U infocentra, Dolni Vtkovice.jpg Louceni.jpg

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter