Výpis článků z archívu - Září 2020

Nacházíte se: Úvodní stránka >> Výpis článků z archívu - Září 2020
28
září
2020

Adapťáček 2. tříd

Kategorie: Škola

První dny nového školního roku jsme ve třídách věnovaly aktivitám pro stmelení kolektivu, který byl poznamenán delším odloučením.

Vyvrcholením všech společných aktivit byl adaptační kurz, pro který jsme zvolily Skautské centrum Vanaivan.

23
září
2020

Spálov 2020 - den třetí

Kategorie: Škola, Projekt: Spálov 2020

Je to prima.

22
září
2020

Spálov 2020 - den druhý

Kategorie: Škola, Projekt: Spálov 2020

Dobré ráno všem co taky vstali před chvílí, co mají ještě před tím, než je něco rozčílí...

Ranní budíček Tomáše Kluse dětem

21
září
2020

Spálov 2020 - den první

Kategorie: Škola, Projekt: Spálov 2020

Je tu krásně!

18
září
2020

Rozšíření protiepidemického opatření ve škole

Kategorie: Škola

S platností od 18.9.2020 nařizuje Ministerstvo zdravotnictví ČR používání roušky nebo jiné funkční ochrany dýchacích cest (ochranný štít na obličej) ve všech vnitřních prostorách školy, a to po celou dobu pobytu ve škole.

Výjimky:

- učitelé a žáci 1. stupně v době výuky;
- vzdělávací aktivity, při kterých není možné nosit ochranný prostředek (tělesná výchova, zpěv, hra na dechové nástroje);
- doba samotného stravování ve školní jídelně a svačení ve třídě o velké přestávce.

Zároveň doporučujeme všem žákům mít s sebou ve škole dostatečný počet náhradních roušek, v příloze dále naleznete doporučený postup Odborné společnosti praktických dětských lékařů pro zákonné zástupce žáků ve vztahu k onemocnění COVID-19.

Děkujeme Vám za respektování a za dodržování vládních nařízení.

14
září
2020

1. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se sešli v pátek 11. 9. 2020 na úvodní schůzce Školní žákovské samosprávy. Tato první schůzka byla hlavně schůzkou seznamovací a plánovací.

11
září
2020

První školní den na ZŠ Alšova

Kategorie: Škola

V úterý 1. září 2020 byl v naší základní škole slavnostně zahájen nový školní rok. Ve školní třídě přivítal nové prvňáčky pan ředitel Mgr. Robin Pospěch spolu s ostatními z řad vedení školy a třídními učiteli Mgr. Petrou Hanzelkovou a Mgr. Ondřejem Červenkou.

9
září
2020

Povinné roušky ve školách

Kategorie: Škola

Vážení rodiče, milí žáci,

chtěl bych Vás požádat o spolupráci. Přesto, že jsme do této chvíle nedostali od MŠMT žádné závazné stanovisko či rozhodnutí o povinnosti nosit ve škole roušku nebo jinou ochranu dýchacích cest od 10.9. (pro žáky a zaměstnance školy), média jsou této informace plná a předpokládám tedy, že tato povinnost nastane.

Chtěl bych Vás tedy touto cestou poprosit, aby od zítřka, tj. čtvrtek 10.9.2020, měli všichni žáci s sebou ve škole 2 roušky a sáček, do kterého si roušku po sejmutí schovají. Předpokládám, že nošení roušek ve škole bude pro žáky prozatím povinné pouze ve všech společných prostorách vyjma školní jídelny v době samotné konzumace obědu.

Děkuji za pochopení a Vaši rychlou reakci, v tuto chvíli je potřeba to vnímat jako další preventivní opatření vedoucí ke zvýšení zdravotní bezpečnosti našich žáků i zaměstnanců školy.

Robin Pospěch, ředitel školy

8
září
2020

Platba za školní družinu

Kategorie: Škola

Vážení rodiče,

platbu za školní družinu ve výši 600 Kč za období září - prosinec 2020 + 40 Kč za pitný režim na toto období hradí pouze děti nově přihlášené.

Dětem, které byly přihlášeny a zaplatily ŠD za období březen - červen 2020 (COVID-9) a nyní znovu navštěvují družinu na základě “Přihlášky a čestného prohlášení k podmínkám přijetí do školní družiny”, bude uhrazená částka automaticky převedena na období září - prosinec 2020, a to vč. pitného režimu.

Zároveň si rodiče, jejichž děti již v tomto školním roce ŠD nenavštěvují, mohou vyzvednout přeplatek 600 Kč za ŠD za období březen - červen 2020 na sekretariátu školy.

Děkuji,
Bc. Jana Zajíčková, vedoucí školní družiny

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter