Výpis článků z archívu - Březen 2023

Nacházíte se: Úvodní stránka >> Výpis článků z archívu - Březen 2023
31
březen
2023

Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

Kategorie: Škola

Dne 14. 3. 2023 v Novém Jičíně proběhlo Okresní kolo konverzace v anglickém jazyce.

31
březen
2023

Účast v projektu Ukliďme celé Česko

Kategorie: Škola

Již po několikáté se žáci naší školy účastnili projektu Ukliďme celé Česko v rámci Dne Země a zvelebili tak alespoň část svého města.

29
březen
2023

Grant O2 Chytrá škola

Kategorie: Škola

Loga

Naše škola získala grant v rámci programu O2 Chytrá škola na rok 2023. Hlavním cílem je zlepšit digitální gramotnost žáků, rodičů a i pedagogů.

28
březen
2023

Den učitelů na Alšovce

Kategorie: Škola

V den narození Jana Ámose Komenského, který je také mezinárodním Dnem učitelů, žáci 8.B společně s dětským školním sborem ocenili práci  a pedagogický přístup svých učitelů papírovou květinou a pozitivně motivační písničkou.

Celý pedagogický sbor děkuje všem za milý zážitek.

22
březen
2023

Matematický klokan

Kategorie: Škola

Matematický klokan je mezinárodní matematická soutěž původem z Austrálie. V České republice ji pořádá Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci. Také žáci naší školy byli součástí této soutěže. Podle věku byli soutěžící rozděleni do kategorií: Benjamin (pro žáky 6. - 7. tříd) a Kadet (pro žáky 8. - 9. tříd). Testy obsahovaly 24 úloh, za které mohli žáci získat maximálně 120 bodů.

21
březen
2023

Jan Amos Komenský v 5.B

Kategorie: Škola

Ve třídě 5.B probíhal projektový týden v duchu osobnosti Jana Amose Komenského.

20
březen
2023

Recitační soutěž

Kategorie: Škola

Ve čvrtek 16. března 2023 se konalo školní kolo recitační soutěže žáků 4. a 5. tříd.

16
březen
2023

Oslava Evropského dne hudební výchovy

Kategorie: Škola

Třída 4. A společně se zástupci dalších kopřivnických základních škol oslavila 15. března v kině KDK Evropský den hudební výchovy. Učitelé hudební výchovy se společně se svými žáky sešli ve středu v dopoledních hodinách v sálu kina kulturního domu, kde společně utvořili improvizovanou kapelu, pěvecký sbor a skupinu tanečníků. Dohromady se naučili hymnu letošního Evropského dne hudební výchovy - Music in me, zazpívali několik známých českých písní, zahráli si na tělo a vyřádili se ve všech oblastech, které hudba člověku nabízí.

9
březen
2023

Koprstar

Kategorie: Škola

Do finálové desítky pěvecké soutěže Koprstar postoupily z Alšovky dvě výborné zpěvačky. Ze školního castingu, který se konal na naší škole 21. února, poslala odborná porota do semifinále pět děvčat. V obrovské konkurenci se podařilo Terce Špačkové z deváté třídy a Stefanii Loktionove ze třetí třídy postoupit mezi desítku finalistů.

2
březen
2023

Společné tvoření osmáků a mladších dětí

Kategorie: Škola

V čase Masopustu a maškarních bálů se naši osmáci vypravili po skupinkách do všech oddělení MŠ Ignáce Šustaly a také do naší školní družiny. V rámci přemětu ČaSP společně s mladšími dětmi tvořili koně na hraní.

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter