Výpis článků z archívu - Leden 2022

Nacházíte se: Úvodní stránka >> Výpis článků z archívu - Leden 2022
31
leden
2022

Muzeum Tatra

Kategorie: Aktivity školní družiny

Co je to muzeum ? Kdo v muzeu pracuje a co je náplní jeho práce? Co je depozitář?

Tohle je jen pár otázek, na které dostaly odpověď děti 3.odd. školní družiny.

Děti se v průběhu programu seznámily s posláním muzea, dozvěděly se také o historii a současnosti muzejnictví v Kopřivnici. Součástí bylo i  seznámení s naším muzeem a budováním jeho expozice.

V rámci her si děti vyzkoušely tvorbu cest a tras pomocí razítek z různých pneumatik a viděly i interaktivní pohled na auta pomocí iPadu.

Celá exkurze byla velice zajímavá a poučná. Vzhledem ke covidovým opatřením jsme byli nuceni zrušit další termín návštěvy pro družinové děti 1. a 2. odd., ale pevně věříme, že jim vše vynahradíme :)

Kolektiv ŠD

28
leden
2022

Uzavření školy z nepředvídaných závažných org. důvodů

Kategorie: Škola

bylo odborem řízení regionálního školství MŠMT schváleno v souladu s § 24 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon), a to od 31.1. do 3.2.2022 včetně z důvodů nemocí pedagogických pracovníků školy a nařízených karanténních opatření (viz příloha).

Pro žáky bude tedy škola v období od 31.1. do 3.2. včetně uzavřena, proto také nebude možné vydávat žákům obědy, uzavřena zůstane také školní družina a škola nebude po tuto dobu z výše popsaných důvodů zajišťovat ani žádnou formu distanční výuky.

Obědy budou všem strávníkům naší školy do 3.2. odhlášeny automaticky.

Rodiče žáků do 10 let mají nárok na OČR z důvodu nepředvídané události. Tiskopis (žádost naleznete v příloze) vystavuje výhradně školské / dětské zařízení (škola) v případě jejich uzavření z nařízení příslušného orgánu z důvodu havárie, mimořádného opatření při epidemii nebo jiné nepředvídané události (více níže).

19
leden
2022

Zdraví a voda

Kategorie: Škola

Výuku v lednových dnech si naše třída zpestřila ekologickým programem Zdraví a voda ve Skautském centru Vanaivan v Kopřivnici.

10
leden
2022

ŠŽS a Volnotematický den

Kategorie: Škola

Lednová schůzky ŠŽS kvůli karanténě některých členů neproběhla v plném zastoupení, ale přesto jsme se snažili zhodnotit vyhlášenou akci s názvem Volnotematický den a naplánovat akci další.

7
leden
2022

Tři králové - Kašpar, Melichar a Baltazar

Kategorie: Aktivity školní družiny

Mnoho dětí na světě zná příběh o Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi. Vyznali se v mnohých vědách i uměních a zřejmě toho hodně věděli o hvězdách. Před dvěma tisíci lety tito tři mudrci poznali, možná právě podle hvězd, že na západ od jejich království se má brzy narodit nový a velmi mocný král. Mudrci se mu chtěli poklonit a přinést mu dary. Naložili proto největší drahocennosti své doby – zlato, kadidlo a myrhu - na velbloudy a slony a vydali se na dalekou cestu.

I děti ve školní družině si tento příběh připomněly v Pohádce na vršku - Jak to bylo na Tři krále, zazpivaly si známou koledu a ozdobily družinu svými kresbami.

2
leden
2022

Změny v testování žáků od 3.1.2022

Kategorie: Škola

viz leták v příloze

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter